• 23 Eylül 2021 Perşembe
  • Avustralya’nın Türkçe sesi
  • Menü Simge

    SPOR

    GÜNDEMİN DİĞER BAŞLIKLARI

    ANADOLU EVİNDE FARKLI YENDİ
    Anadoluspor'un gollerinden üçüncü atan Danny Dixon (solda) ve bir golün sahibi Josh Bingham.

    ANADOLU EVİNDE FARKLI YENDİ

    5/07/2021 5:28:09 AM

    Anadoluspor sahasında karşılaştığı Eastern Lions'ı 4-0 gibi farklı bir sonuçla yenerek puansız gönderdi

    VICTORIA Ulusal Premier Ligi'nin (NPL) 19'uncu haftasında Anadoluspor, ligin 6'ncı haftasında deplasmanda 2-0 yenildiği Eastern Lions'ı evinde 4-0 gibi farklı bir sonuçla yendi.

    Cumartesi akşamı ABD Stadı'nda oynanan maçta Anadoluspor, Michael Weier (**) (Dk. 85 Lucas Trenkovski *), Mark Ochieng (***), Hayden Tennant (**), Jordan Maricic (**), Lochlan Weier (**), Umut Bozduğan (**) (Dk. 68 Patrick Langlois **), Ben Bowler (**), Mitch Cooper (***), Andy Brennan (***) (Dk. 68 John McGuigan **), Josh Bingham (***) (Dk. 85 Theo Markelis **), Danny Dixon *** (Dk. 74 Alex Walter **) kadrosuyla oynadı.

    İlk 45 dakikada beklenen oyunu ortaya koyamayan Anadoluspor başta Josh Bingham olmak üzere Danny Dixon ve Andy Brennan ile yakaladığı çok sayıda fırsattan yararlanamadı ve devre golsüz kapandı.

    İkinci yarıya daha atak başlayan Anadoluspor gol perdesini 47'nci dakikada Danny Dixon'la açtı. Aynı oyuncu 52 ve 67'nci dakikalarda iki gol daha atarak Anadoluspor'u 3-0 öne geçirdi.

    Gol perdesi 80'inci dakikada Josh Bingham'ın rakip fileleri havalandırması ile kapandı ve Anadoluspor maçtan 4-0 galip ayrıldı.

    Daha sonra oynanan 21 yaş altı takımları maçında ise Anadoluspor rakibine 2-1 yenildi.

    Diğer sonuçlar

    Ligde diğer maçlarda alınan sonuçlar şöyle: Green Gully:4- Altona Magic:0, Oakleigh Cannons:6- Dandenong City:1, Avondale:3-Bentleigh Greens:1, Dandenong Thunder:4- South Melbourne:1, St Albans Saints:0- Port Melbourne Sharks:4, Heidelberg United:2- Melbourne Knights:2

    Sıralama

    Bu sonuçların ardından 35 puanlı lider Avondale'i 30 puanla Oakleigh Cannons, 27'şer puanla Anadoluspor, Heidelberg United ve Bentleigh Greens, 26 puanla Port Melbourne Sharks, 25 puanla Melbourne Knights, 23 puanla South Melbourne, 22 puanla Dandenong Thunder, 19 puanla Green Gully, 15 puanla Eastern Lions, 10'ar puanla Altona Magic, Dandenong City ve St Albans Saints izliyor.

    Bu hafta

    Anadoluspor bu hafta pazar günü deplasmanda Port Melbourne Sharks'la karşılaşacak. JL Murphy Reserve'de oynanacak maç saat 17:00'de başlayacak.

    Haftanın diğer maçları şöyle: 9 Temmuz cuma: Melbourne Knights- Oakleigh Cannons, South Melbourne- Green Gully, Dandenong City- Altona Magic, 11 Temmuz pazar: St Albans Saints- Dandenong Thunder, Eastern Lions- Avondale, Heidelberg United- Bentleigh Greens

    Anadoluspor çarşamba akşamı ise Avustralya Futbol Federasyonu (FFV) Kupası Victoria elemeleri 7'nci tur maçında deplasmanda Eyalet 2. Lig takımı Monbulk Rangers'la karşılaşacak. Monbulk Regional Soccer Facility'de oynanacak maç saat 20:00'de başlayacak.

    Aynı gün oynanacak Avondale-Pascoe Vale, Oakleigh Cannons-South Melbourne ve Port Melbourne-Moreland Zebras maçları ile Victoria'dan FFA Kupası'nda son 32 turuna yükselecek dört takım belli olacak.

    Eyalet ligleri

    Eyalet Kuzeybatı 1. Ligi'nde Hilalspor sahasında Keilor Park'a 1-0 yenilirken, son dakikada bir penaltı atışından yararlanamadı.

    Eyalet Kuzeybatı 2. Ligi'nde Çağrıspor sahasında Geelong Rangers'ı 1-0 yenerken, Albion Türkgücü ise deplasmanda Hoppers Crossing'le 1-1 berabere kaldı.

    Eyalet Güney 4. Ligi'nde Gençlikgücü'nün sahasında Sandown Lions'la oynadığı maçın sonucu alınamadı.

    Eyalet Kuzey 5. Ligi'nde Aslangücü deplasmanda Keon Park'ı 3-0 yendi, Eyalet Güney 5. Ligi'nde ise Birlikspor haftayı maç yapmadan geçirdi.

    12'nci haftası oynanan eyalet liglerinde Hilalspor 10 puanla onbirinci, Çağrıspor 25 puanla üçüncü, Albion Türkgücü 17 puanla altıncı, üç maçı eksik Gençlikgücü 1 puanla sonuncu, Aslangücü 21 puanla ikinci, Birlikspor da 6 puanla onuncu sırada bulunuyor.

    Bu hafta cumartesi günü Hilalspor deplasmanda Cross Keys Reserve'de Essendon Royals, Çağrıspor deplasmanda Strathnaver Reserve'de Strathmore, Albion Türkgücü sahası Create Football Park'ta Epping City, Gençlikgücü sahası Keeley Park'ta Seaford United, Aslangücü deplasmanda Broadford Secondary College'de Mitchell Rangers, Birlikspor da sahası WJ Turner Reserve'de White Star Dandenong'la karşılaşacak.

    Tüm maçların başlama saati 15:00.

    Haber ve fotoğraflar: Bülent YÖNTEM

    MİNİ YORUM

    EASTERN Lions karşısında özellikle ikinci 45 dakikada asıl oyununu ortaya koyan Anadoluspor, rakibini adeta sahadan silerek soyunma odasına mutlu bir şekilde gitti.

    İlk yarıda ortaya konan sıkıcı ve tatsız tuzsuz oyundan eminim ne teknik kadro ne de maçı izleyenler zevk aldı. Ancak devre arasında takıma sanki sihirli bir el değdi ve herşey değişti.

    Sahaya yayılma, kanatları kullanma, baskılı oyun ve organize ataklar gibi hususları uygulayan Anadolusporlu oyuncular, attığı gollerle rakip takımla adeta kedinin fare ile oynadığı gibi oynadı.

    Anadoluspor'da sahada dikkati çeken oyuncular olarak, başta futbol kariyerinde ilk kez bir maçta üç gol atan Danny Dixon ile Mark Ochieng, Andy Brennan ve Mitch Cooper göründü.

    Anadoluspor çarşamba akşamı FFA Kupası'nda Mombulk Rangers deplasmanına gidecek. Şimdi tek hedef bu takımı yenip son 32'ye kalmak olacak.

    Bülent YÖNTEM

    Anadoluspor sahasındaki maçta golleri ikinci yarıda buldu.
    Anadoluspor sahasındaki maçta golleri ikinci yarıda buldu.